Stoły weselne

Stoły weselne Warszawa

Gdy stoły są długie, prostokątne, ustawione w kształcie litery T lub U. Na ogół to jak zostaną posadzeni goście zależy od kształtu i ustawienia stołów na przyjęciu weselnym. Gdy stoły weselne są długie, prostokątne, ustawione w kształcie litery T lub U państwo młodzi powinni siedzieć pośrodku stołu.

Najczęściej miejsca obok nich zajmują rodzice – obok panny młodej siada ojciec i matka pana młodego oraz świadek, zaś przy panu młodym siadają rodzice panny młodej i świadkowa. Według innej szkoły, obok panny młodej powinien siedzieć ojciec pana młodego i matka panny młodej oraz świadek, zaś koło pana młodego matka panny młodej, ojciec pana młodego i świadkowa.

Zdarza się również, że bezpośrednio koło młodej pary siedzą świadkowie – w dowolnej konfiguracji, oraz że rodzice państwa młodych zasiadają naprzeciwko nich. Zasadą jest, że w środkowej części stołu, zaraz koło młodych, ich rodziców i świadków sadza się najbliższą rodzinę – najpierw seniorów, potem rodzeństwo. Gdy stoły są okrągłe lub małe, prostokątne Gdy stoły są okrągłe lub małe prostokątne, to honorowym, najważniejszym stolikiem jest ten ustawiony naprzeciwko wejścia, przy którym siedzi młoda para. Czasem, dla wyróżnienia, gdy inne stoły są okrągłe, ten, przy którym siedzą państwo młodzi jest prostokątny.

Dzielenie z młodymi stołu uznawane jest za wyróżnienie. Przy tym ustawieniu stołów nie obowiązują sztywne zasady sadzania gości. Na ogół z młodymi siedzą ich rodzice, świadkowie i dziadkowie. Jednak, często bywa tak, że honorowy stół przeznaczony jest dla państwa młodych i ich przyjaciół. Wtedy rodzina zajmuje najbliższe, sąsiadujące stoły. Należy pamiętać, że przy stoliku młodych nikt nie powinien siedzieć tyłem do pozostałych gości, tak więc jest przy nim zawsze kilka miejsc wolnych.

ZOBACZ – wszystkie stoły producenta

  • Stoły weselne tradycyjne

  • Duże stoły weselne

  • Weselne stoły okrągłe owalne

  • Weselne stoły stylowe


ZOBACZ – wszystkie stoły producenta